Arbeidene består blant annet i ny spillvannsledning for Sandnes kommune (hovedkloakk fra Sandnes til renseanlegget i Mekjarvik), nye overvannsledninger og kanal for regnvann fra felt B1 (SR-Bank) og felt B Sør (Seabrokers og Pilen Eiendom) samt omlegging av veisystemene i krysset Forusbeen/Åsenvegen som blant annet omfatter 4-armet rundkjøring.
Kostnadene til veianlegget utgjør 10-12 millioner av totalprosjektet, og omfatter også etablering av MiljøPrioritert Gjennomkjøring (MPG) i Forusbeen i Stavanger kommune. Dette arbeidet skal fullføres fram til Lagerveien når reguleringsplanen er ferdigbehandlet, trolig i 2010.
Det var et flott nytt anlegg som ble presentert ved åpningen, svært godt mottatt av Statens vegvesen og kommunene, og med mye ros til T. Stangeland Maskin AS som har stått for arbeidet.